מחקר 2

במחקר זה לקחו חלק 114 נשים בגילאי 45 ו 65 שנים
ומטרתו הייתה לבחון האם לקיחת תרכובת הפטנט במוצרי WELLOVING מפחיתה באופן ניכר ומשמעותי את הקמטים סביב אזור העיניים והאם יש בה השפעה פרו-קולגן לשיפורו בעור. 
כל זאת במתן כתוסף דרך הפה, בשימוש יום-יומי, במנה מדויקת של 2.5 גרם.

Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis
Proksch E., Schunck M., Zague V., Segger D., Degwert J., Oesser S.
Skin Pharmacol Physiology, December 2013

מחקר מבוקר-פלצבו, בו נבחנה היעילות של פפטיד הקולגן הביו-אקטיבי הנמצא במוצרי וולאבינג על היווצרות קמטים בעין וגירוי פרוקולגן I, אלסטין וביוסינתזה של פיברילין בעור הוערכה. מאה וארבע עשרה נשים בגילאי 45-65 חולקו באקראי לקבל 2.5 גרם של הרכיב או פלצבו, פעם ביום במשך 8 שבועות, כאשר 57 נבדקים מוקצים לכל קבוצת טיפול.

קמטים בעור נמדדו באופן אובייקטיבי בכל הנבדקים, לפני התחלת הטיפול, לאחר 4 ו-8 שבועות

 וכן 4 שבועות לאחר הצריכה האחרונה (שלב רגרסיה של 4 שבועות). בנוסף הוקמה תת-קבוצה לניתוח ביופסיות שלפוחיות עור ב​​שאיבה

בכדי לבחון את השינויים בפרו-קולגן, באלסטין ובפיברילין בתחילת הטיפולT0  ולאחר 4 ו-8 שבועות של צריכה. בליעת הרכיב הספציפי אשר נמצא במוצרי וולאבינג במינון הנבחן (2.5 גרם פר מנה יומית) ובמחקר זה, קידם באופן מובהק  את הפחתת נפח קמטים בעין (p < 0.05 בהשוואה לקבוצת הפלצבו לאחר 4 ו-8 שבועות של בליעה. יתרה מכך נצפתה השפעה חיובית לאורך זמן

4 שבועות לאחר מתן הרכיב בפעם האחרונה (p < 0.05). בנוסף, לאחר 8 שבועות של צריכה אובחנה עליה גבוהה באופן סטטיסטי מובהק בנוכחות הפרוקולגן מסוג I (65%) ואלסטין (18%) במתנדבים שטופלו ברכיב הפטנט בהשוואה למתנדבים אשר טופלו בפלסבו. עבור פיברילין, אובחנה עלייה של 6% בהשוואה לפלסבו, אך השפעה זו לא הצליחה להגיע לרמת הסטטיסטיות שרלוונטיות לציון במחקר.